INFOLINIA +48 691 197 611 ZADZWOŃ

Wyposażenie pokoju dziecięcego — oświetlenie

Pojawienie się w rodzinie dziecka to ogromne wydarzenie dla każdego domownika. Ważne jest, by już przed tym dniem mieć przygotowane niezbędne wyposażenie dla malucha. Współcześnie rodzice najczęściej chcą poznać płeć dziecka na długo przed porodem, aby pod daną płeć dostosować odpowiednie gadżety ułatwiające opiekę nad dzieckiem. Wciąż nierzadko dla dziewczynek wybiera się ubranka i zabawki w kolorze różowym, dla chłopców natomiast w kolorze niebieskim. Obecnie jednak coraz częściej odchodzi się od tych standardów.

Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecięcego?

Dziecko to ogromna radość, ale również wielkie wydatki. Takimi są chociażby ubranka, środki czystości, czy zabawki wspomagające prawidłowy rozwój dziecka. Nie można zapomnieć również o odpowiednim wyposażeniu pokoju dziecięcego. Choć dziecko z początku prawdopodobnie będzie spało w sypialni z rodzicami, warto pomyśleć na przyszłość i urządzić pokój dziecięcy zawczasu. W jego wyposażeniu powinno się znaleźć z pewnością wygodne i bezpieczne dla dziecka łóżko, a także pojemne szafy i szuflady, mieszczące wszystkie ubranka oraz zabawki malucha. Warto od razu pomyśleć przyszłościowo i od razu wstawić do pokoju biurko, które z pewnością okaże się niezbędne w późniejszych latach edukacji dziecka. Bardzo istotnym elementem jest również odpowiednie oświetlenie. Lampa wisząca samolot czy lampa lokomotywa są nie tylko praktycznym źródłem światła, ale również stanowią ładną dekorację, idealnie wpasowującą się w dziecięcy wystrój. Oświetlenie pokoju dziecięcego powinno być przemyślane i starannie dobrane. Białe, zimne światło imitujące światło dzienne może być dobre jako lampka biurkowa dla dzieci uczących się. Dla małych dzieci, spędzających większość czasu na zabawie i spaniu najlepsze będzie delikatne światło, które zapewnia np. lampka nocna lokomotywa, której niecodzienny kształt pobudzi wyobraźnię dziecka przed odpoczynkiem, zapewniając mu barwne i ciekawe sny. Samolot lampa oprócz innowacyjnego, ciekawego kształtu ma również bardzo łatwy dostęp do żarówki, dzięki czemu w każdej chwili można ją wymienić na taką, która będzie odpowiadać potrzebom małego domownika. Warto zaopatrzyć się w więcej niż jedną lampę lub przynajmniej wymienne żarówki. Światło powinno być dostosowane do tego, czym się aktualnie dziecko zajmuje. Podczas zajęć wymagających skupienia wzroku, takich jak czytanie książki, czy nauka, oświetlenie powinno być możliwie jasne. Ponieważ wiele dzieci ma problemy z zasypianiem przy zgaszonym świetle, niezbędna może okazać się lampka nocna, emitująca przytłumione, nastrojowe światło.

lampa wisząca samolot duży lampa stołowa w kształcie kostki rubika
Lampa - Samolot duży Lampa stołowa Rubi

Niezależnie od wieku, każdy człowiek ma swoje potrzeby i wymagania. O ile osoba dorosła może sama dążyć do spełnienia pragnień, o tyle dziecko jest pozbawione tej możliwości. Dlatego tak ważne jest, by od pierwszych dni dbać o komfort i dobre samopoczucie malucha. Na to składają się nawet na pierwszą myśl mało istotne kwestie, takie jak oświetlenie. Należy jednak mieć na uwadze, że dobrze dobrane światło nie tylko poprawia komfort widzenia, ale także wprowadza odpowiedni nastrój, jak i również pozwala się zrelaksować i wyciszyć.