INFOLINIA +48 691 197 611 ZADZWOŃ

Lampy plafonowe jako idealne oświetlenie mieszkania

Dom powinien być miejscem, w którym każdy z domowników będzie czuł się bezpiecznie. Nikt nie lubi naruszania swojej prywatności przez innych, dlatego ważne jest, by wszyscy mieszkańcy domu mieli swój własny kąt, w którym można odpocząć i wyciszyć się, a także w samotności pozbierać myśli i pobyć samemu ze sobą.

Plafony w sypialni

Ściany dzielące mieszkanie na osobne pokoje pozwalają domownikom odpocząć od siebie nawzajem, dają poczucie swobody. Niezakłócona prywatność człowieka pozwala mu poczuć się komfortowo i bezpiecznie w danym miejscu. Jednym z takich pomieszczeń jest sypialnia. To miejsce przesycone prywatnością i intymnością zasługuje na wyjątkowy klimat. Romantyczną atmosferę zapewnią dekoracje, takie jak świeczki, lustra czy obrazy. Najważniejszym elementem sypialni, zaraz po łóżku jest jednak odpowiednie, nastrojowe oświetlenie. Białe, zimne światło może być zbyt ostre, przez co będzie przysparzać trudności w zasypianiu i wyciszeniu się. Do sypialni doskonałe będzie ciepłe światło, a także lekko przyćmione. Czarne plafony sufitowe dodadzą pomieszczeniu elegancji, idealnie będą pasować zarówno do jasnego, jak i ciemnego wystroju wnętrza. Wysoko zawieszone lampy nie zabierają przestrzeni mieszkalnej, a przy tym doskonale oświetlają całe pomieszczenie. Wybierając oświetlenie do sypialni, warto zdecydować się również na kupno lampek nocnych, które w razie potrzeby oświetlą niewielki obszar pomieszczenia, tym samym nie budząc ostrym światłem drugiej osoby.

plafon merida 3 czarny Plafon Merida 3 biały
Plafon Merida 3 czarny Plafon Merida 3 biały

Oświetlenie salonu

Salon, w przeciwieństwie do sypialni powinien być oświetlony jasnym, białym lub żółtym światłem. Zimne światło ma dodatkowo tę zaletę, że optycznie powiększa pomieszczenie, a także pozwala się rozbudzić, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas wieczornej pracy zdalnej czy spotkań ze znajomymi. W ostatnich sezonach najmodniejsze są uniwersalne, pasujące do wszystkich wnętrz czarne lampy. Do przestrzennych pomieszczeń idealnie pasować będzie plafon sufitowy czarny okrągły lub kwadratowy. Plafony świecą z reguły intensywniej niż tradycyjne żarówki, dzięki czemu wystarczy jeden, by oświetlić średniej wielkości pomieszczenie. Szukając świateł do pokoju dziennego, warto również pomyśleć nad kupnem dodatkowej, stojącej lampy o dość mocnym natężeniu światła, która okaże się niezbędna podczas czynności wymagających większego skupienia wzroku, takich jak czytanie książki czy szycie.

Sypialnia i salon to jedne z najważniejszych punktów w domu. Oba te pokoje bardzo się od siebie różnią, dlatego też potrzebują innych typów świateł. Pokój służący do spania powinien być skąpany w delikatnym, klimatycznym świetle niemal otulającym do snu, natomiast światło w salonie może być nieco jaśniejsze i ostrzejsze. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji domowników.